وقتشه ایده‌هاتو عملی‌کنی

دومین دوره پذیرش تیم در شتابدهنده مرکزنوآوری‌صبا
با رویکرد سلامت دیجیتال برای سالمندان

مقدمه

سلامت دیجیتال از روندهای اصلی فناوری و کسب‌وکار طی سال‌های اخیر است که به‌ویژه با همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ توجهات بیشتری را به خود جلب کرده است. پیشرفت‌های فناورانه در زمینه‌هایی چون هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، واقعیت گسترش‌یافته و ارتباطات پیشرفته از سوی دیگر به‌عنوان موتور پیش‌ران سلامت دیجیتال عمل کرده‌اند.

امروزه نفوذ فناوری‌های دیجیتال، به‌ویژه دستگاه‌های همراه، در زندگی تک‌تک افراد جامعه به‌طور پیوسته در حال افزایش است. سالمندان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. از این گذشته با بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف نیز رو به افزایش می‌گذارد. اینجا است که سلامت دیجیتال به کمک پزشکان و شهروندان می‌آید تا امر پیشگیری، تشخیص و درمان را ساده‌تر، دقیق‌تر و کارامدتر کند.

مسئله

سلامت دیجیتال در ایران چندان ناشناخته نیست و طی سال‌های گذشته استارتاپ‌هایی بخت خود را برای توسعه کسب‌وکار خود در این حوزه آزموده‌اند. اما مانند بسیاری از حوزه‌های نوآورانه، هنوز مسئله‌های فراوانی وجود دارد که می‌طلب تیم‌های خلاق و باانگیزه برای یافتن راه‌حل‌هایشان دست به کار شوند.

مرکز نوآوری صبا با آگاهی از نیازهای بازنشستگان و سالمندان کشور تصمیم گرفته است، دومین دوره رویداد صبانو را به استارتاپ‌های سلامت دیجیتال اختصاص دهد. تلاش ما بر این است که سلامت دیجیتال را برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان و سالمندان کشور به کار بگیریم. از این رو ما در شتابدهنده مرکز نوآوری صبا از همه استارتاپ‌ها و تیم‌های نوآور سلامت دیجیتال دعوت می‌کنیم تا طرح‌های نوآورانه خود را برای ما ارسال کنند.

📌 محورهای فراخوان

سلامت دیجیتال، حوزه‌ای بسیار گسترده با شاخه‌های متعدد است؛ اما موضوعات زیر برای مرکز نوآوری صبا از اهمیت بیشتری برخوردار است:

نظارت بر تغذیه و فعالیت بدنی

ابزارهای پوشیدنی هوشمند

پایش علائم حیاتی و سلامت از راه دور

اینترنت و سلامت هوشمند

پیشگیری از بیماری‌ها

تشخیص زودهنگام بیماری‌ها

مراقبت شخصی‌سازی‌شده

flagفرآیند برگزاری رویداد صبانو

علاقه‌مندان می توانند تا 20 تیرماه ۱۴۰۰ با مراجعه به وبسایت مرکز نوآوری صبا به نشانی sabainotec.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند. در این صفحه فرم ثبت‌نامی طراحی شده است که در آن اطلاعات تیم، توصیف کسب‌وکار و سایر اطلاعات مورد سؤال قرار گرفته است.

برای ثبت درخواست ورود به فرایند شتابدهنده مرکز نوآوری صبا، لطفاً فرم زیر را بارگیری ، با دقت تکمیل و به ایمیل sabano@sabainotec.ir ارسال نمایید.
کلیه مکاتبات آتی با تیم شما از طریق همین ایمیل خواهد بود. علاوه بر تکمیل این فرم مستندات تکمیلی از قبیل :  طرح کسب‌وکار، فایل پیچ‌دک، داده‌های مالی، رزومه بنیانگذاران و … را نیز در صورت وجود پیوست کنید.

جهت راهنمایی در خصوص تکمیل فرم درخواست ، به شماره‌ی ۰۹۹۳۳۴۱۱۸۹۹ (اکانت فعال در واتساپ) تماس حاصل فرمایید.

groupحامیان

فهرست