طرح توانمندسازی شغلی صدف

سومین مرحله ثبت نام از فارغ التحصیلان دانشجویی
با اولویت فرزندان بازنشستگان کشوری

معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف

هدف از اجرای طرح توانمندسازی صدف، ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به نقش‌آفرینی آن‌ها در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود ایشان به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) است. درواقع این طرح در نظر دارد به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و درنهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور داشته باشند.

یکی از رسالت‌های مهم پارک فناوری پردیس هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه است و این هم‌افزایی از طریق استفاده از دانش تخصصی و نیروی انسانی دانشگاه‌ها در صنعت صورت می‌گیرد. در این راستا پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه فناوری و نوآوری ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و کارگزاری مرکزنوآوری صبا اقدام به برگزاری طرح توانمندسازی شغلی صدف می نماید. هدف این طرح توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای تسهیل ورود آن‌ها به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) و هدایت در مسیر شغلی و حرفه‌ای مناسب و متناسب با شخصیت، استعداد و توانمندی‌های هر فرد بود.

درباره مرکز نوآوری صبا

مرکز نوآوری صبا از نظر ساختار حقوقی در قالب شرکت راهکار هوشمند صبا (سهامی خاص) با حمایت صندوق بازنشستگی کشوری و سهامداری عمده گروه سرمایه‌گذاری آتیه صبا در 6 محور اصلی شتاب­دهی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC)، خدمات فضای اشتراکی، توسعه بازار (مشتری خطرپذیر VETURE CLINET)، استارت‌آپ استودیو (START UP STUDIO)، مشاوره و آموزش حوزه کسب‌­وکار در حال فعالیت می‌باشد.

مرکز نوآوری صبا در پی آن ست تا، علاوه بر آنکه به عنوان یک هسته فعال در اکوسیستم که به توانمندسازی شغلی هدفمند سرمایه های انسانی می پردازد بتواند اختصاصاً ذیل جامعه هدف بازنشستگان کشوری با  برنامه ریزی دقیق در قالب طرح توانمند سازی شغلی صدف اقدام به مهارت آموزی فرزندان ذی‌نفعان خود بپردازد و طی فرآیندی بر اساس الگوی شایستگی، منتهی به ارائه ایده (کارآفرینی یا کارآفرینی درون سازمانی) گردند.

فرآیند طرح توانمدسازی شغلی صدف

برنامه زمانبندی و سرفصل کارگاه های طرح توانمندسازی شغلی صدف

cameraگزارش دوره های قبل طرح توانمندسازی شغلی صدف

اولین دوره طرح توانمندسازی شغلی صدف در نیمه دوم سال 1397 با حضور 400 نفر در استان تهران برگزار شد. محتوای کارگاه‌های ارائه‌شده در اولین دوره طرح عبارت بودند از:

 • شخصیت شناسی
  مزاج شناسی شغلی
  آشنایی با سبک‌های شغلی
  سفر به آینده (روندها و مهارت‌های موردنیاز بازار کار در آینده)
  رزومه نویسی تخصصی
  بایدها و نبایدهای مصاحبه شغلی
  اصول و فنون مذاکره
  آشنایی با مدل‌های کسب‌وکار
  یادگیری اثربخش
  تحلیل رفتار متقابل و ارتباطات مؤثر
  مشاوره شغلی
  چالش از کارمندی تا کارآفرینی
  بازدید و آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری

به‌طورکلی این طرح شامل آزمون‌ها و مشاوره‌های خودشناسی و روان‌شناختی شغلی، برگزاری بیش از ۴۰ ساعت کارگاه و سمینارهای تخصصی و مهارتی، مشاوره‌های مهارتی شغلی به‌صورت گروهی، رزومه سازی حرفه‌ای و ویدئویی، بازدید از زیست‌بوم نوآوری و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی به کارفرما و چند برنامه دیگر بود.

آیین اختتامیه اولین دوره طرح:

آیین اختتامیه اولین دوره طرح، در اسفند 1397 با در نظر گرفتن برنامه‌هایی ازجمله گزارش طرح، تقدیر و تشکر از مجریان و مدرسان برتر طرح، تقدیر و تشکر از برگزیدگان برتر طرح، برگزاری پانل گفتگو پیرامون جذب و استخدام با حضور مدیران منابع انسانی شرکت‌ها، سخنرانی در زمینه توسعه فردی و چند برنامه دیگر در سالن همایش جابربن‌حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

groupحامیان

سوالات متداول

تماس با ما

چنانچه سوال یا ابهاماتی در فرآیند ثبت نام و برگزاری طرح توانمندسازی شغلی صدف دارید به یکی از روش های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید:

ارسال پیام

شما می‌توانید از طریق چت آنلاین و یا فرم زیر برای ما پیام ارسال کنید ، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما هستند

نام *
این فیلد را پر کنید
نام خانوادگی *
این فیلد را پر کنید
آیا فرزند بازنشستگان کشوری هستید؟
یک گزینه را انتخاب کنید
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
تلفن همراه *
این فیلد را پر کنید
پیام *
این فیلد را پر کنید
جمع دو عدد چند می شود 21 + 1 = ?
لطفا نتیجه معادله را وارد کنید
فهرست